Posiadamy klucz do sukcesu w Internecie.
Chcemy Ci go podarować.

Przeczytaj więcej

Modernizacja kotła dla ciepłowni i elektrowni

Sylwia Sadowska 2019-04-09 0 komentarzy
Modernizacja kotła dla ciepłowni i elektrowni

W funkcjonowaniu elektrociepłowni oraz ciepłowni jedną z najważniejszych kwestii jest ich dostosowanie do wymogów. Normy narzucane przez Unię Europejską są często bardzo rygorystyczne i trudno się temu dziwić, mają przecież na celu ochronę środowiska przed nadmiernymi zanieczyszczeniami. By je wypełnić często niezbędna jest modernizacja kotła dla ciepłowni i elektrociepłowni. Firma INSTAL - FILTER SA posiada bardzo szeroki wachlarz urządzeń, których wykorzystanie pozwala na przystosowanie kotłów do wszystkich wymogów. 

W ramach stosowanych urządzeń można wymienić chociażby: 

  • najprostsze odpylacze mechaniczne - stosowane do odpylania niewielkich kotłów rusztowych, 
  • bardzo zaawansowane technologie służące neutralizacji zawartych w spalinach szkodliwych związków. 

Modernizacja kotłów posłużyć może również dostosowaniu ich mocy do panujących warunków zewnętrznych, co pozwala na zyskanie dużych oszczędności. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że w okresie letnim najczęściej produkcja ciepła nie musi być szczególnie wysoka, a wówczas zastosowanie sterowników umożliwia większą sprawność działania. Dzięki temu koszty inwestycyjne zwracają się bardzo szybko. 

W stosowanych przez instalfilter.pl rozwiązaniach wyróżnić można wiele zalet, wśród których obecna jest możliwość dalszej rozbudowy mając na uwadze minimalne koszty inwestycyjne. Oprogramowanie pozwala na zastosowanie zaawansowanych technologii oczyszczania spalin przy bardzo wysokiej sprawności procesów spalania. Modernizacja kotłów to zatem inwestycja, która nie tylko pozwala na spełnienie niezbędnych unijnych wymogów, ale też bardzo szybko się zwraca. 

Zostaw komentarz